Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně 2009-archiv

5. 1. 2010

22.12.2009

KRÁSNÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ VÁNOČNÍCH, V NOVÉM ROCE 2010 VÁM VŠEM PŘEJEME HODNĚ ZDRAVÍ A SPOKOJENOSTI DOMA I V PRÁCI. VAŠIM ČTYŘNOHÝM KAMARÁDŮM PŘEJEME PEVNÉ ZDRAVÍ A HODNĚ ÚSPĚCHŮ JAK NA POLI PRACOVNÍM,TAK I VÝSTAVNÍM .

To vše Vám přejí Bohemiadanoláčci z Hodkovic!

 

24.11.2009

Dnes jsme se konečně dočkali dlouho očekávaného výsledku RTG DKK Floriana-Samuela Bohemia Danol !!!

Vyhodnocení RTG DKK od MVDr.Snášila - 0/0!!!

Blahopřejeme !!!!! :o)

Chtěla bych moc a moc poděkovat všem majitelům "Bohemiadanoláčků" za krásné zprávy. Všem , kteří zahájili svou "povinnou školní docházku" na kynologická cvičiště přeji hodně zdaru , majitelům přeji pevné nervy při zvládání počátečního období "vzdoru"...... prostě ať Vám to štěká a kouše !!!! ;-)))

30.10.2009

Máme jednu novou zprávičku! Minulý víkend proběhla v Liberci Vratislavicích bonitace NO , které se zúčastnili někteří naši známí a tímto jim gratulujeme ke krásným výsledkům !!!!

AMON BRANDY´S BOHEMIA - 5JX1/P Míši Pekařové

JERRY LAROPE - CZECH - 5JX1/P Pavly Lukášové

GRATULUJEME!!!!!

16.10.2009

Dnes byl spuštěn oficiální web naší  VETERINÁRNÍ AMBULANCE v Hodkovicích. Můžete se k nám podívat na stránce již v definitivním znění :

www.veterina-hodkovice.cz !!!

Taky bych chtěla bych poděkovat všem, kteří mi píší krásné vzkazy do Knihy návštěv nebo krásné mailíky!   Jsem ráda,že se akce líbila a těším se na další setkání s Vámi!!!

15.10.2009

Tak dnes jsem založila novou fotogalerii ze "Štěníkové soboty" konané 10.10.2009.

Přijela velice početná skupinka Eirynčiných "G"štěníků . Garpíček z Českého Dubu, Geesík z Mělníka , Griff z Liberce , Grace z Jílového u Děčína , Genie z Duchcova a Gwen neboli Vendulka z Prahy.

Majitelé Grinnečka z Choustníkova Hradiště a Gerryho neboli Cézara z Pardubic se pro velké pracovní vytížení museli omluvit. Rodinka Green to má ze Slovenska opravdu trošku z ruky,takže těm putoval rodokmen pěkně poštou.

V sobotu v 10hodin se pomalu ale jistě začal plnit náš minidvoreček auty majitelů "G"Bohemiadanoláčků. Štěkotu byla spousta,ale po chvíli okukování byli všichni klidní. Tedy až do okamžiku, kdy bylo možno začít laškovat mezi sebou. Kluci byli zpočátku mírně zaskočení přímostí svých dravějších sester,ale to jen do okamžiku,než zjistili,že je to všechno jedna velká sranda. Pak už jsme šli fotit. Postoje a portrétky. Předem se omlouváme znalcům exteriérových NO,protože udržet pytel blech v podobě elegantního a ušlechtilého krasavce bylo někdy opravdu nad moje síly. Navíc výstavní postoj někteří zkoušeli zcela poprvé,takže omluvte nedostatky. Kolikrát by bylo lepší fotit je jen tak.Byli totiž všichni krásní a neskutečně si byli podobní!!! 

Po focení jsme si sedli do čekárny v naší ordinaci a začali jsme probírat vše, co kdo měl na srdci a samozřejmě jsme předali průkazy původu! Taková koncentrace německých ovčáků na metr čtvereční tady ještě nebyla. Nutno říct,že tam vůbec nebylo k hnutí!!! No fotečky Vám to všechno ukáží :--)))))))))). Tak si ty lumpíky prohlédněte třeba zrovna tady nebo tady. ;o))).

Na pomoc nám přijela i Romča a Tadeáš Vogelovi, kteří ,jak jsem již psala, nedávno přišli o Brandy Bohemia Danol. Moc Vám Romčo a Tadeáši díky i za Brandy  a někdy si zase sedneme a poklábosíme :o) !!!

A ještě jedna zprávička na závěr...Včera nás navštívil Florian-Samuel B.D. s paničkou a páníčkem a budeme napjatě čekat výsledek vyhodnocení DKK!!! Držíme palce!

 

 

13.10.2009

Zdravíme všechny majitele štěníků, kteří k nám přijeli na "Štěníkovou sobotu" , která se konala 10.10. Fotečky už už připravuji a v brzké době budou nejen ve fotogalerii,ale i v rubrice "Odchovy", kam vložím zajímavé fotečky našich odchovanců. Pokud zjistítem,že jsem Vaše "rychlonožky" mezi sebou zaměnila,tak písněte!!! Ráda vše napravím,ale jak jste si mohli sami všimnout, občas nebyli k rozeznání :o). Ještě jednou chci všem moc a moc poděkovat .

BYLI JSTE VŠICHNI SUPÉÉÉÉR!!!

Pro zájemce o informace o naší veterinární ambulanci mám další novinku!!! Byl spuštěn web věnující se pouze naší ambulanci!!!

Najdete ho zatím na adrese

 www.veterina-hodkovice.estranky.cz  

   a do budoucna (tj. v horizontu 14 dnů!!!) budou spuštěny stránky ve zjednodušeném znění

www.veterina-hodkovice.cz !!!

5.10.2009

Po delší odmlce se zase hlásíme z Hodkovic! Událo se toho hodně. Navštěvují nás naši "G" odchovanci , kteří jezdí na očkování a stále je o čem  si povídat. Ale , že Vám dávají školu života,co? :o)))

KAŽDOPÁDNĚ SE MOC TĚŠÍME NA SETKÁNÍ S VÁMI V SOBOTU 10.10.2009 V 10HODIN U NÁS NA PŘEDÁVÁNÍ RODOKMENŮ!!! BUDE SE FOTIT , POPOVÍDÁME SI , ...... POSTĚŽUJETE SI ;-) , ....... A TAK....

Navštívila nás DORIS B.D. , která se těší pevnému zdraví a to nás samozřejmě těší !!! Kubíčlovi, děkujeme Vám za ni!

Dále nás zarmoutila nečekaná zpráva...28.9.2009 náhle odešla do psího nebíčka BRANDY Bohemia Danol, která náhle zemřela ve věku 9 let a pěti měsíců. Byla zakladatelkou CHS "Brandy´s Bohemia" naší kamarádky Romany Vogelové-Hofmannové. Je nám to moc líto....

19.9.2009

Včera odpoledne složil FLORIAN-SAMUEL B.D. svou první zkoušku z výkonu -ZOP! GRATULUJEME!!!

15.9.2009

Pozor, pozor!!! Dnes jsme obdrželi skvělou zprávu!!!

Vyhodnocení RTG DKK FINNY Bohemia Danol je 0/0!!! Děkujeme :o))).

31.8.2009

Tak máme další fotečky GESSe , první "poodchodové" fotečky GREEN a právě darazily fotečky GARPa.

U Gessíka i Garpíka jsem se musela opravdu smát......jak říká naše sestřenka "...jo genetika je s...".

Posuďte sami tu podobu ;-))): EIRYN ve věku 3 měsíců:

Obrazek

GESSíček ve věku 3 měsíců....

Obrazek

GARPíček ve věku 3 měsíců....

Obrazek

A ještě sestřička GREENa B.D. ....

Obrazek

 

A ještě jednou GESSíček a k němu GARPíček :o))) ...

Obrazek

Obrazek

A ještě jednu gratulaci na závěr! Amon Brandy´s Bohemia získal na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi hodnocení VÝBORNÝ 1 , CAC A CACIB!!! Jeho fotečka z výstavy je na titulce. Majitelce Míše i chovatelce Romaně moooc gratulujeme!!!

26.8.2009

Konečně mám zase pár nových zpráviček o našich odchovancích. Přijela se na nás podívat FLORA B.D. , ze které se stala překrásná psí dáma!!! No posuďte sami:

Obrazek

Obrazek

Postoj sice není ideální (nikdy se do něj uměle nestavěla), a vidíte, že troška vzájemné nedůvěry tam byla....však mě přes rok neviděla a neměla sebemenší důvod nechat se tahat za nohy apod.,že ?!? Ale je opravdu krásná , s výraznou tmavou hlavou, elegantní v kostře, ...... líbila se mi a hotovo!

Dále se k nám přijeli podívat GWEN , GARP  a GRIFF. Poznali byste který je který??? I já musela vzpomínat v jakém pořadí tady byli a kdo je kdo :o))).

Obrazek

 

 

 

GRIFF B.D.

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

    GARP B.D.

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

GWEN B.D. zvaná Vendy nebo Vendulka :o))). A hačat umí jako maminka....:-)))

 

 

 

 

Další zprávy máme od majitelky GREEN B.D. ze Slovenska. Green prospívá víc než dobře (prý má 18kg :-((( v době , kdy její bráškové mají něco přes 16kg a sestřička něco přes 13kg) a možná díky tomu jí to dělá v kostičkách trošku neplechu. S majitelkou jsem ve spojení a vše se v dobré obrací :-))). Zároveň přidávám odkaz na domovské stránky CHS "Enel Fenomen", kde nyní GREEN bydlí!

Další zprávičku máme od páníčka GRIFFa B.D. Po všech potížích a zdravotních kotrmelcích se konečně  vše obrací k lepšímu! Přejeme hoooodně zdravíčka a štěstíčka!!! Nebojte,to nejhorší už máte za sebou!!!

17.8.2009

Tak se naše ordinace opět pomalu probouzí. Po nečekaných stavebních úpravách máme zatím omezený provoz RTG pracoviště a operačního sálu, ale doufáme, že se v příštích dnech vše vyřeší do zdárného konce.

Mezitím nám přišlo pár foteček GESSe a GWEN,které jsou k nakouknutí ve fotogalerii G vrhu.

6.8.2009

Tak se nám postupně ozývají všichni naši "G odchovanci". Děkujeme za krásné zprávy a nové majitele prosíme o trpělivost s výchovou těch malých divočáků :o))). Nebojte , oni z toho vyrostou !!!

Osobně se za námi přijeli podívat GARP , GRIFF , GWEN A GESS. Díky byli jste bezvadní!

Jinak mám pro majitele G odchovanců dobrou zprávu!!! O víkendu 1.-2.8.2009 se konala v Poličce Klubová výstava vítězů německých ovčáků - prakticky nejvýše hodnocená  a ceněná výstava,která se koná vždy pouze 1x ročně.

V nejprestižnější třídě PRACOVNÍ PSI - zaslouženě zvítězil SANCHO v. SPITALFELD, tatínek našich G odchovanců! Sanchovi a jeho majiteli panu Piškovi GRATULUJEME!!!

Ve stejné třídě se zúčastnil  tatínek F vrhu URAN Hartis Bohemia a získal krásné hodnocení V6.

Ve třídě PRACOVNÍ FENY získala nádherné hodnocení VA3 polosestra naší EIRYN z A. -  DEMIRA z Arnultovic.

Romane a Štěpánko moc gratulujeme!!!!!

 

20.7.2009

Včera to bylo přesně 2 měsíce od narození G-mimísků a při té příležitosti odešli poslední 3 do nových domovů. Ve středu 15.7.2009 odjel GESS a včera GRIFF a nakonec i GREEN. Green jela snad zatím nejdále od nás - na Slovensko.

PŘEJEME VÁM NAŠI CHLUPATCI, AŤ SE VÁM V NOVÝCH DOMOVECH LÍBÍ A AŤ DĚLÁTE SVÝM DVOUNOŽCŮM JEN A JEN RADOST!!!

 VŠEM PŘEJEME PEVNÉ ZDRAVÍČKO A HODNĚ KRÁSNÝCH SPOLEČNÝCH CHVIL!!!

13.7.2009

55.den věku štěňátek

Tak máme doma stále 3 lumpíky,čekající na návraty svých budoucích páníčků z dovolené .... Tedy správně řečeno 2 lumpíky - kluky čekající na prozatímní "rekreanty" a jednu turbolumpici - slečnu, čekající na paničku ze Slovenska,která si pro ni přijede tuto neděli...

Protože malá Green je po operaci pupeční kýlky, tak na sobě má obleček,který Gesse i Griffa neskutečně fascinuje a na fotečkách jsou vidět četné dírečky,od jejich zoubečků...

Obrazek

Více ve fotogalerii G vrhu ... :-)))

 

7.7.2009

49.den věku štěňátek

Prohlížím fotečky psích mimin a trošku smutním,ale budou se mít všichni krásně a budou milovaní !!!! Děkuji za milé zprávy o zvykání si v nových domovech a těší mě,že vše zatím probíhá dobře.

Tak jsem našla jednu nostalgickou fotečku starou cca 14 dní a dala jsem ji na titulku ..... Takoví to byli broučci!!!

6.7.2009

48.den věku štěňátek

Tak a je to tady..... Začíná smutné loučení  :-((( . Už máme doma pouze čtyři lumpíky,kteří čekají na návraty svých páníčků z dovolených a už taky poběží do svých nových domovů stejně jako GARP , GWEN, GERRY,GRACE  a GENIE.

Z CELÉHO SRDCE JIM VŠEM PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A SPOUSTU KRÁSNÝCH SPOLEČNÝCH ZÁŽITKŮ!!!

A VY ČTYŘNOŽCI???...NEZLOBTE!!! :-)))

Vložila jsem ještě pár posledních společných foteček...

2.7.2009

44.den věku štěňátek

Tak se toho zase dost událo .... Proběhlo velké odšňůrkování,protože si troufnu říct ,že už je od sebe poznám a za druhé, neustále se do šnůrek zamotávali zoubky a sem tam je i ztráceli....tak jsem je jednoduše sundala ....a hotovo...

Z četných nájezdů zubatých tlamiček se náš rybíz bude vzpamatovávat asi hoooodně dlouho. Gradioly a "kohoutky" s ibiškem se z toho nedají do kupy asi nikdy:-(((. Borka je po celé zahradě a prý chutná skvěle! Schody se jim líbí stále víc a malý páníček,je dle štěníků, vážně k nakousnutí ;-))). On už si to tak moc nemyslí :o))) a raději ujíždí na odstrkovadle , které je dle štěníků výborný objekt k honění a okusování.

Jinak už se nám zvedají ouška a jsou fakt legrační - jedno ucho nahoru, druhé dolů apod. ...

Hned jak to bude možné,tak přidám fotečky z rybízu a další s košem na prádlo, který byl taky bezva na ochutnávání.

Jinak dnes máme po prvním-miminkovském očkování a v neděli 5.7. se bude tetovat. Hned poté přijde na řadu velké loučení. Tedy to bude taky postupně jeden po druhém. Ať to pro nás není takový šok :-(((.

25.6.2009

Děkuji všem zájemcům o štěňátka za zájem,ale opravdu nemáme žádná štěňátka k zadání.

Pokud přesto máte zájem o krásná černopálená štěňátka k odběru v nejbližší době, pak koukněte na stránky chovatelských stanic našich přátel   "ZDEKRA" a "ROKOP", kde ještě nějaká psí mimina k zadání jsou!!!

Tímto jsme přidali odkaz na CHS Rokop do Oblíbených odkazů.

24.6.2009

36.den věku štěňátek

Zdravíme všechny budoucí páníčky!!!!

Dneska jsem se konečně dostala k tomu, vložit "kostičkové" fotečky z prvního seznamování se syrovou kostičku. Byli z toho celí pryč!!!

Venku je poslední dobou nepěkně a vlhko, tak se omezujeme na pobyt kolem ktytých kotců. Jinak řečeno, nechávám se okusovat a tahám hadříky a balónky právě tam, protože jinak jsou mokří jako hrom! Lítali by venku , co by to šlo, ale už objevili Péťovo pískoviště s lopatičkami,  zahradní hadici a maminka prchá , jen se na ní podívají...

Jinak nové fotečky jsou v galerii "G vrhu" , tak tam koukněte ;o)))).

20.6.2009

32.den věku štěňátek

!!! VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU ZADANÁ!!! Už i GREEN B.D. ví, kterou zahrádku bude hlídat :-))). A že bude plná psích kamarádů!!!  Tímto už nemáme žádné štěňátko k zadání.

Poslední dny se začínáme se štěníky dohadovat, kdy se půjde spinkat, kdy se jde domů , zato kudy z kotce ven ví všichni moc dobře. Začínají okusovat zahradní hadice, smeták , tahají hadry na podlahu (takové stírání podlahy v kotci....to je sranda jako hrom!!!). Tedy začíná to být sranda víc pro ně, než pro nás.....ony ty zoubky jsou pěkně ostré a síla v tlamičkách na ten věk až překvapující!

Máme za sebou seznámení se syrovými kostičkami :o))). Nikdy mě nepřestane udivovat, jak ty koule chlupaté, po generace lidmi chované, v sobě najdou chování šelmiček, jen co ucítí syrovou kost! To oni hned moc dobře vědí,co se s nimi dělá!!! Fotečky dodám,jen co je připravím!

15.6.2009

27.den věku štěňátek

Tak už máme jasno kdo a kam půjde...tedy zatím jen "okrová" fenečka neví, kde a komu bude hlídat zahrádku. Ale každopádně jsme využili včerejšího nááádherného počasí a fotili jsme a fotili jsme a ....... a já jsem z toho dneska udělala "galerii" portrétků. Museli jsme je nejdřív pořádně "uondat" protože jinak jsou jak klubko háďat. Proto prosím omluvte "utrápené" pohledy.....

Obrazekfenka GWEN - červená ZADANÁ

fenka GREEN - okrová VOLNÁ!!!Obrazek

Obrazek fenka GINIE - sv.zelená ZADANÁ

fenka GRACE - oranžová ZADANÁObrazek

Obrazekpejsek GARP - růžová ZADANÝ

 

   pejsek GRIFF - sv.modrá ZADANÝObrazek

Obrazekpejsek GERRY - tm.modrá ZADANÝ

pejsek GRINN - tm. zelená ZADANÝObrazek

Obrazekpejsek GESS - žlutá ZADANÝ

DALŠÍ PORTRÉTY ŠTĚNÍKŮ JSOU NAVÍC PŘIDÁNY VE FOTOGALERII G-VRHU!!!

Tímto také zdravíme budoucí páníčky!!!

12.6.2009

24.den věku štěňátek

Máme za sebou propršený den. Štěníci už sami opouští koteček, kde si zvykli až neskutečně rychle. Chodí  už i na menší průzkumy do jeho okolí.

Dnes nás navštívili další budoucí páníčci a tímto

máme volnou už poslední fenečku!!!

Fenečky mají jména jasná : GINIE (svělte zelená) , GRACE (oranžová) , GREEN (okrová) a GWEN (červená).

 Volná je fenečka GREEN s okrovou šňůrečkou!!!

U pejsků je to stále složitější , protože jména máme,ale výběr ještě není zcela ukončen :o))). GESS (žlutý) , GRINN(tm.zelený), GRIFF(sv.modrá), GARP(růžový) a GERRY (tm.modrý).

11.6.2009

23.den věku štěňátek

Tak už jim byly 3 týdny a lumpíci nám opět pěkně povyrostli... Dnešní noc byla pro ně první , kterou ztrávili venku v kotečku. A pěkně se tam "rozjeli". Od malého páníčka dostali tenisáček a od paničky pár hraček, protože tlamičky už mají pěkně nenechavé... :o))). Maminka už taky kouká, kdy prchnout nebo kdy jim co sežrat. 

Obrazek

7.6.2009

19.den věku štěňátek

Tak už jim chutná i z mističky. Jsou to malé "piraňky" . Jen se sami koukněte :

Obrazek

Ale jinak jsou to zlatíčka.....teda pokud spinkají a "neperou se"....

Obrazek

...ale maminka je jinak trpělivá až až....

Obrazek

...a pak zavládne všeobecná pohoda...

Obrazek

A ještě jedna krátká zprávička na závěr...Dnes složili zkoušku IPO1 naši kamarádi: Pavla Lukášová s NO JERRY Larope Czech a Libor Košek s BOM Steffi Malidaj. Oba z MALHOJ TEAMU!!! GRATULUJEME!!!

 

 

4.6.2009

16.den věku štěňátek

Tak to vypadá, že máme poslední 2 volné fenečky. Každého se ptám na jména od G a je to těžké-vybrat si pěkné , zvučné a přitom alespoň trošičku neobvyklé jméno.

Takže kluci mají zatím vybraná tato "pracovní" jména : Gess, Garp, Gaston, Griff , Gerry  . . . . jiná nevím...

Holky to mají neméně složité : Gwen , Grace, Green a Ginie (nebo Genie???? no ještě nevím).

Máme za sebou další návštěvy budoucích majitelů a všichni jsou moc milí s sympatičtí!!!! Děkujeme za důvěru a těšíme se na další setkání!!!

1.6.2009

13.den věku štěňátek

Tak konečně nějaké novinky...... Máme za sebou první návštěvy budoucích majitelů a tímto jim chci moc poděkovat za příjemnou společnost a trpělivost,kterou se mnou mají. Bylo to moc milé a těším se na další setkání s Vámi!

A teď k miminům.... Hurá,všichni už na svět koukají  a snaží se "pochodovat". Moc jim to sice ještě nejde, takže "... 2kroky jdu....pak kus válím sudy,ale hned pak zase jdu!". Jsou to pěkní macíci , v průměru váží kolem 1,3kg! A mamka??? Ta se snaží prchnout, jak jen to jde a venku už nosí míč, štěká na kolemjdoucí, honí kosáky a zahání od plotu sousedovic slepice,které si z ní stejně nikdy nic nedělaly.....takže už je to vše v normálních kolejích..... Taky jsme už několikrát "větrali" kožíšky venku a i travička je príma!!!

Obrazek

A co je nejdůležitější???    Začínají "hry a bitky"!!!! Tedy vypadá to komicky, zuby ještě nemají, ale už se ožužlávají jak to jen jde!

Obrazek

Taky jsem konečně založila novou fotogalerii

"G vrh"!!!

28.5.2009

9.den věku štěňátek

Tak nám rostou jako z vody!!!...... Tedy spíše z mléka,že? ! No jsou to žravci a nenasytové. Všichni už mají přes jedno kilo!!! Dnes jsem koukala,že pomaličku začínají otevírat očka. Tak si počkám a další focení  bude už s "kukadlama" dokořán!

Dnes jsem trošičku nostalgicky zavzpomínala a našla fotečky z naší 2.výstavy s EIRYN - OV Sadská 5/2005 třída dorostu Velmi nadějná 1- rozhodčí ing.J.Novotný, dnešní ÚPCH.

Obrazek

Obrazek

Nevím, kdo je autorem těchto foteček-našla jsem je na netu,ale tímto mu patří můj neskonalý dík!!!!

23.5.2009

Tak je konečně vyřešen problém s vkládáním fotografií na web ! Hurá! Konečně se můžeme pochlubit jak to té Erince v porodní bedýnce roste. Pro představu - štěníci jsou prádelním koši a pěkně se už pronesou - mají v průměru 750g!

Obrazek 

A ještě něco k těm úžasným šňůrečkám ....

KLUCI mají barvy - tmavě modrá , světle modrá , tmavě zelená , žlutá a růžová.

HOLKY mají barvy - červená, oranžová , okrová a světle zelená.

Obrazek

 

 

A ještě jednu pro představu, jaký je poměr velikosti maminy a 2 dny starého štěníka ;-))).

 

 

 

 

 

 

A přidám něco lehce staršího data ..... no staršího ...prostě je to fotečka z 10.5.2009 . Aby si zde právě-brouzdající nemysleli,že pro německé ovčáky nevidíme žádné jiné plemeno, tak tady je fotečka jako důkaz, že jsme byli, jako velcí fandové sportovní kynologie , fandit "našim" na Mistrovství světa belgických ovčáků v Roudnici nad Labem!!! pozn. Výrobce kočárků zn.Chicco by se divil, co všechno jedny jejich golfky uvezou !!! :o)))

Obrazek

Dále je nový portrétek na titulce , povídání ke "G"vrhu s popisem rodičů apod a pro zájemce o štěnda je v sekci Štěňata bližší info.

 A.........to je pro dnešek všechno :-))).

21.5.2009

Šňůrky jsou konečně v kurzu!....Tak a je to tady. Už v minulém vrhu jsem začala mít problémy s rozpoznáváním štěníků,ale teď jsem byla už úplně ztracená :-))). Tak u nás mají premiéru různobarevné bavlnky kolem krku mimísků. První noc jsem skoro nespala a chodila se na ně co 2 hodinky koukat, aby se něco nestalo. Ale musím uznat, že JE TO SUPER!!! Mám absolutní přehled a tom, kdo kolik váží a jak prospívají, který je ten hlasitý uřvanec apod. A rostou prťata jedna !!! Pomalu se ozývají budoucí páníčci a zatím je komunikace se všemi velice milá a vstřícná. A fotečky? Jen co budou štěnda o kousíček větší, hned je sem šoupnu ;o))).

P.S.Jinak nová je i na titulce!

 

19.5.2009

TAK TO MÁME ÚSPĚŠNĚ ZA SEBOU!!!! DNES V NOCI EIRYN KONEČNĚ PORODILA A NYNÍ SE NAPROSTO VZORNĚ STARÁ O 9 ŠTĚNÍKŮ!!!

Vše proběhlo v klidu - tedy hlavně prvních 6 mimin šlo na svět jako po másle. Co 30 minut,to štěndo. Pak už síly pomalu mizely a interval mezi štěňátky se začal prodlužovat. Erinka dostala infuzi glukozy ( proto ta červená bandáž na přední tlapičce) a zase se zvesela pokračovalo. A výsledek? 5 pejsků a 4 fenečky, všichni o porodní váze 530-630g!!! Prostě macci!

Všichni včetně maminky se mají čile k světu ;-))).

Jen na vysvětlenou ... Eiryn porodila celkem 11 štěňátek!! , ale poslední 2 kluci už se bohužel narodili  mrtví (jeden trošku menší , druhý by byl chlapák,ale už to na ně oba bylo moc dlouho :-((( ).

18.5.2009

Erinka nás všechny napíná jak strunky. Včera už nechtěla baštit a dneska ráno jí konečně klesla teplota. Tak, že by dneska už konečně . . . ????

16.5.2009

Erášek je dnes březí 60.den ( počítáno od prvního krytí) a stále nic.....:-(((. V pupíku je pěkná mela,ale mrňousům se u ní evidentně stále líbí ;-).Začínám být lehce nervózní a Erinka je dost unavená. Doufám,že vše proběhne už brzy a v klidu a pohodě, jako porody předtím. A její váha? 45kg !!! A to už dnes skoro nebaštila!

10.5.2009

Tak Erášek má dnes za sebou 53.den březosti - počítáno od prvního krytí ;-)). Láme váhové rekordy a já se pomalu začínám psychicky připravovat na narození toho "nadělení" :o))). Těch štěníků  tam bude určitě  jako smetí!!! Erášek už váží přes 42kg!!!

28.4.2009

...3 týdny do konce Erinčiny březosti ..... :-))) , ale nálada je stále dobrá :o)))))))).....

Obrazek

Obrazek

Nevím čím to je, ale na fotečkách vůbec nevypadá jako " březule". Ve  skutečnosti je jako kule !!!

 

16.4.2009

EIRYN JE BŘEZÍ!!!

Sonografické vyšetření potvrdilo to, co jsme si už i mysleli :o))). Eiryn je březí a dle páníčka,který sono dělal - 3 a více štěníků!!!

Tímto oficiálně začínáme přijímat záznamy na štěňátka NO s PP k odběru začátkem prázdnin!!!

13.4.2009

POZOR !!! ZÍTRA SONO NA POTVRZENÍ BŘEZOSTI EIRYN !!!

V sobotu 11.4.2009 jsme se s celou rodinou jeli podívat na Výběrovou soutěž pro MR IPO, která se konala v České Lípě. Byla k vidění spousta pěkných ,ale i bohužel průměrných výkonů. Holt pes je živý tvor a ne stroj, takže dokáže svého majitele i pěkně "překvapit". Těšila jsem se hlavně na výkony "prehistoriků"- jak s úsměvem říkají kluci z MALHOJTEAMU německým ovčákům :-))). Z toho co jsem viděla - a to jsme viděli přibližně 1/3, mě z NO oslovila známá Agáta Vepeden a z BO Octavius Malidaj a Agáta z Mandragory. Výkonů pěkných bylo více, ale ta jména ..... prostě jsem si nic nezapisovala a tudíž si je nepamatuji :-(((.

Jinak Péťa tam bavil obecenstvo svým "ukáv mám , lédr taky, na pejka du" neboli u stánku s kynologickými potřebami si našel krátký rukáv (výcvikový , jen na předloktí) čímž ho měl na celou ruku , lédr pozná už na 100% a "baci baci" tam přece dělají figuranti všem pejskům,ne?! Tak proč by to nešel na plac vyzkoušet taky. Chytali jsme ho u zábradlí. No je s ním sranda. A fotečku  z jeho snažení máme tady :-))).

Obrazek

 

22.3.2009

Dne 21.3.2009 se konala Oblastní speciální výstava NO v České Lípě . V našich barvách byli přihlášeni 3 psi - naše EIRYN  a její potomci - ENGIE B.D. a FLORIAN-SAMUEL B.D.

Jak jsem již předem avizovala, Eiryn nakonec zůstala doma, protože byla den před výstavou nakryta - jak se později ukázalo, otec plánovaných štěňátek - SANCHO v. Spitalfeld , byl rovněž přihlášen na tuto výstavu a opět zazářil , když ve třídě pracovních psů s přehledem zvítězil a získal další titul Oblastní vítěz. Hned za ním se jako V2 umístil nádherný URAN Hartis Bohemia - otec "F" vrhu.

Ve třídě dorostu psů byl přihlášen FLORIAN-SAMUEL a získal krásné hodnocení VN3!!! Byl z předvedených dorostenců bezkonkurenčně nejstarší a také největší. Výška se panu rozhodčímu Kučerovi zas až tak nelíbila, ale jinak spokojenost určitě byla na místě. Děkuji majitelům Michaele a Ivanovi a GRATULUJI !!!

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Ve třídě mladých fen byla přihlášena ENGIE B.D. a získala od pana rozhodčího nádherný posudek, žel jeden neblahý komentář to mělo - ta délka srsti není úplně žádoucí, a proto musel snížit známku při celkovém hodnocení , takže dobrá (pozn. ve třídě mladých se zadává pouze velmi dobrá a dobrá). Takže máme další posudek bez sebemenších anatomických nedostatků, ale ta delší srst jí bude handicapovat i dále. Každopádně mě velice potěšily názory spousty chovatelů, kteří "až na tu srst" hodnotili Engie velice kvalitně !!! Děkuji Zdeňce a Radkovi za předvedení a GRATULUJI!!!

Obrazek

 

Obrazek

Na této výstavě se "roztrhl pytel" se zástupci naší ZKO Turnov, takže mezi dalšími vystavenými byli : PREX Arcus manželů Dopitových - ve třídě dospívajících psů VD4  , AMON Brandy´s Bohemia Míši Pekařové - ve třídě pracovní V4 a JERRY Larope Czech Pavly Lukášové - ve třídě pracovní VD. GRATULUJEME!!!

Za krásné fotomomentky z výstavy děkujeme Míše Pekařové ! ! ! !

 

20.3.2009

A je to tady !!! Krytí naší Eiryn Sanchem v. Spitalfeld  proběhlo na jedničku a my budeme s napětím očekávat kontrolní sono za cca 3 týdny.

Děkujeme panu Piškovi za  ochotu a trpělivost !!!

Sice jsem Eiryn přihlásila na výstavu do České Lípy (21.3.09) , ale vzhledem k okolnostem ji samozřejmě nebudu honit ve výstavním kruhu. Srst máme , barvičku taky , natrénováno už sice méně, ale přesto nejdeme. Trošičku mě to mrzí,ale jsou důležitější věci! Tak tam budou hájit barvy CHS alespoň ENGIE a FLORIAN-Samuel :-).

14.3.2009

Tak i dnes jsme měli návštěvu .... Samíka s jeho páníčky Míšou a Ivanem. Udělali jsme si malou ""předvýstavní" instruktáž a snažili jsme se vysvětlit Samovi , jak se dělá ze psa manekýn. Chápavý je velmi, ale nevím po kom, protože Eirynka se celou dobu na vycházce chovala jako i....... No prostě , jak jsem ji uvázala, abych si vzala do ruky Sama, tak nezavřela klapačku . Štěkna jedna. A Petík , který byl navycházce s námi??? Ten byl hodňounký jako vždycky. Přestože už chodíme většinou bez kočárku, tak s klacíkem v ruce hačal v kočárku jako vzorný a vychovaný klučík! :o))) Fotečky nemám neb lilo a já nevzala foťáček :-(((. Tak příště už snad .... !!!!

Nebo ještě takhle......Samík ve  věku krásných 7-mi měsíců :

Obrazek

13.3.2009

 

Dnes je sice "pátek třináctého" , ale my na to až zas tak nedáme :-) . Dnes nás navštívila ENGIE B.D. s paničkou Zdeňkou a plánovali jsme "strategii" na OV NO v České Lípě, kam se chystáme společně s jejím polobráškou FLORIANEM-SAMUELEM B.D. Výstava se koná 21.3.2009 , tak doufáme,že nezmrzneme a že se vše povede jak to nejlépe půjde.

Pro Engie (neboli Erinku) to bude již druhá výstava ,ale Samík bude mít svou premiéru.tak doufáme,že to klapne a budou se oba líbit ! Držte nám palce ;-))).

A tady se jukněte,jak to Engie slušelo : Obrazek

Obrazek

7.3.2009

EIRYN ZAČALA HÁRAT A MY SE CHYSTÁME JI NAKRÝT!!! POKUD VŠE PŮJDE DOBŘE, ŠTĚŇÁTKA BY MĚLA BÝT K ODBĚRU NA ZAČÁTKU ČERVENCE !!!

MÁTE-LI  ZÁJEM O ŠTĚŇÁTKO , NEVÁHEJTE  NÁS KONTAKTOVAT!!!

Více info s sekci ŠTĚŇATA.

Dnes nás navštívil syn EIRYN  "F" vrhu Florian-Samuel. Vyrostl z něj krásný a mohutný pes ! Společně jsme ho přihlásili na první výstavu, tak jsme zvědaví , jak se bude panu rozhodčímu líbit :-))) ! Trénink zvládl dobře ! Je holt vidět, že páníčci nezahálí ;-))) .

6.3.2009

Eiryn bude hárat a my se chystáme ji nakrýt ..... Pokud bude vše jak má být (a doposud i bylo) , tak by stěňátka měla být k odběru o prázdninách.  Budou se jmenovat od písmene "G". Pokud byste měli zájem  zadat si štěnátko předem , kontaktujte nás ZDE !!!

ObrazekEnzo B.D ve věku 9 týdnů

 

 

11.2.2009

Dnes jsme obdrželi radostnou zprávu - výsledky DKK vyštření ENGIE B.D. - O/O. Engie a její paničce Zdeňce GRATULUJEME!!

 

6.2.2009

Dnes jsem přidala novou fotogalerii "Kousačky s Malhojteamem" s fotečkami Eiryn při tréninku obran - podzim 2008.

 

16.1.2009

Právě jsou v CHS "z Arnultovic" k odběru krásná štěňátka NO s PP z velmi zajímavého spojení : DEMIRA z Arnultovic x PAER v.Hasenborn. Stále je možnost výběru! Volný 1 pejsek  a  1 fenka. Nakoukněte zde a třeba Vám vyroste takový krasavec jako je ENZO B.D. ;-)) !!! Vždyť mají DEMIRA a EIRYN stejnou maminku!

 

 

 

15.1.2009

Dnes jsem na webu majitelky ENZA B.D. našla nové nááádherné fotečky Enzíka. Tak Vám jednu z nich taky ukážu :-))).

Obrazek

 


 

 

13.1.2009

Dnes přidám ještě další fotečky - prostě řeším moje staré resty .

Krásnou fotečku mi zaslala majitelka FINNY B.D. - prý "gaučák" :-))). Posuďte sami.

Obrazek

 


 

 

9.1.2009

Tak jsem se konečně dala do úpravy stráneček, abyste i Vy milí návštěvníci měli co číst a abyste věděli co nového se u nás děje....a co chystáme!!!

Těsně před Vánocemi nás navštívila FAIA B.D. , a tak samozřejmě nemůže chybět fotečka - jen jako poznámka...maminka EIRYN je ta menší ;-))). Faia roste jako z vody a úspěšně maminku již "předběhla", ale nic to nemění na tom, že se svou rodinou je neuvěřitelně "sehraná" a mamince dooost podobná ;o))). Jen pro ty,kteří fakt nebudou vědět která je která....ta s černým košíčkem je Faia !

Obrazek

                    

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...ta technika sezení maminky a dcery - hrůůůza :-))) , ale jinak jsou si opět neuvěřitelně podobné. A Faia?? Tak 4-5 kilíček dolů a bude to paráda!   

Moc děkuji za příjemnou návštěvu a doufám, že se zase brzy       uvidíme   !!!                 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Obrazek