Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně ...

2017

14.5.2017

Dnes se naše psí babička Eiryn z Arnultovic dožívá úctyhodných 13.let !!! Doufám,že jí zdraví bude sloužit dál alespoň tak,jak jako teď. Již druhým rokem nevidí , teď výrazně hůře slyší,ale apetit má za dva :-) .

Jinak ..... Xanta Manepo Ideál má kompletně splněné podmínky chovnosti,takže na podzim máme v plánu bonitaci a pak už se zvesela můžeme věnovat výcviku a třeba i plánovat psí miminka ;-).....

received_1374176612628711.jpeg

received_1350677984959875.jpeg

12015

21.9.2015

Zdravím všechny příznivce plemene německý ovčák. Ví, že jsem ostuda a nevěnuji se těmto stránkám tak,jak by si zasloužily,ale času není zabyt......Tak jenom ve zkratce, co je u nás nového..

XANTA Manepo Ideál má již 3 měsíce po RTG vyšetření a musím říct,že mě výsledky velmi potěšily! RTG DKK i DLK 0/0  A TO CELÝ VRH  "X" Manepo Ideál!!!!

Gratulka i sourozencům a samozřejmě i chovatelce Zině Nekvapilové!!!!

2014

19.8.2014

Tak máme za sebou první výcvikový tábor - opět s našimi přáteli ve Dvoře Králové nad Labem. Xáňa ho zvládla skvěle , celý de po příjezdu ještě dospávala deficit celého týdne ... :-)

Bylo to fajn! I Erča ho zvládla skvěle , dokonce si opět s velkou chutí  zakousala a naši kluci odjížděli s tím, že chtějí být figuranti jako strejda Tomáš Louda a tatínek si musí doma vyzkoušet figurantské kalhoty , protože nevěřili, že i tatínek někdy figuroval!!!

xanta-7-2014.jpg

26.5.2014

Tak teď už to můžu napsat "černé na bílé" :-) !!!

Naše smečka se 18.5.2014 rozrostla o nového člena... !!!!

Do naší rodiny přišla nová, tentokrát "pracovní" krev v podobě vlkošedého "šídla" - německé ovčačky jménem XANTA  Manepo Ideál od manželů Nekvapilových z Pardubic.

Dlouhé rozhodování , hledání a váhání v "exteriérových vodách" NO skončilo tak, jak málokdo z našich přátel čekal. Všichni nás znají pouze se "znakáči",ale "pracáka" jsme doma ještě neměli - tedy JÁ ne, páníček Petr byl dříve zaměřen pouze na pracovní linie..... Tak jak jsem hledala , tak jsem dávala na misky vah PRO A PROTI  a vyšlo mi z toho ...PRACÁKA??? A PROČ NE!!!

Musím si upřímně přiznat, že za těch 8let, co jsem z aktivní sportovní pejskařiny vypadla, se toho tolik změnilo, že jsem sama zvědavá, jak se s tím popasujeme. Nyní nezbývá než koukat a poslouchat cenné rady zkušenějších. Tak uvidíme , jak nám to půjde :-)

 

 wp_20140521_002-1-.jpg

 

11.3.2014

Zdravím všechny příznivce plemene NĚMECKÝ OVČÁK.

V současné době si naše poslední ovčanda EIRYNKA z Arnultovic užívá zaslouženého psího důchodu. Přes den má neomezenou volnost zahrady a nekonečnou "muchlovačku" od našich kluků.....k tomu naprosto neomylně štěkotem hlásí každou kočku v okolí.

Ale potom, co má za sebou v listopadu , kdy podstoupila těžkou operaci - kastaci a splenektomii - jí odpouštíme skoro všechno :-). Krom toho, že teď silně líná a všude jsou její chlupiska , je to naše psí zlatíčko , za které děkujeme Romanovi a jeho rodině :o))).

 


 

 

10.7.2012

Tak a je to tady. Konečně nějaká aktualizace  !

Vzhledem k tomu, že poslední dobou nějak chronicky nestíhám, odráží se to všude. Hlavně rodina a práce mě zaměstnávají natolik,že na nic jiného nezbývá čas. Erinka tráví celé dny s námi na zahradě a koteček má obsazen jen ve velkých vedrech  a to zdůrazňuji , že ho navštěvuje pouze DOBROVOLNĚ!!! Má v něm senzační chládek,takže přichází vhod právě v poslední době.

V květnu oslavila Eiryn krásné 8.narozeniny. Tímto překročila pomyslnou věkovou hranici z "dospěláka" do "veterána" :-) . Chovnost jsme se rozhodli ukončit již před dvěma lety,takže si už bude užívat jen psího "důchodu".

Naši kluci ji milují a ona je taky,ikdyž se jaksi nemůžu zbavit dojmu,že to vše dělá jen ze zištných důvodů. Jen se nedíváme,hned jim ukradne vše co se dá sníst  . Ale jinak je fakt zlatá !!!!

To vše bylo důvodem, že jsme 20.6.2012 navštívili profesionální fotoateliér a nechali jsme zvěčnit nás i Eráška společně. Byla nejhodnější fotoobjekt !!! Nelze to říct jinak ,než že Tomášek  to celé "prořval",ikdyž z fotek to vůbec není znát (paní Mošnová je asi kouzelnice   ), Petík je snad fotomodel od přírody a my si to střídavě užívali s nimi.

Doufám , že se naše Eirynka líbí všem, kdo čtete tyto řádky , a že Roman a Štěpánka Janatovi z nich pochopí, jak jsme jim za Eirynku vděční a jak moc ji máme rádi!!!

 

 

 

 

 

dsc_7029.jpg

dsc_7068.jpg

 

 

wp_20140521_002-1-.jpg