Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně ...

2018

27.8.2018

Všechna štěňátka z "CH" vrhu jsou u svých nových majitelů. Moc si vážím jejich důvěry a přeji jim krásný, dlouhý a spokojený společný život , hodně zdraví a spoustu sportovních úspěchů!

Dva odchovance budu mít přímo na očích - Christina B.D. s Alešem Suchardou s  námi budou cvičit (a že už společně fest makají ) a Cherokee B.D. k mému obrovskému překvapení zůstal doma a oblažuje svou přítomností celou naši rodinu včetně Xanty, která neskutečně rozkvetla. Konečně má koho "mučit" :-D.

Cherry B.D. neboli černoška je kousek od Kolína u Magdy Šmídové - moc Vám držím palce!!!

Chap B.D. je v Rakousku u Marie Kogler - majitelky tatínka Unika a již nyní se pilně připravuje na sportovní kariéru. Budeme Vám neskutečně fandit!

 

Děkuji všem za zájem o štěňátka. Bylo Vás neskutečně moc a udělalo mi to velikou radost. Vím, že jsem svým rozhodnutím nechat Cherokeeho doma udělala 2 lidem velkou nepříjemnost (protože s ním už počítali) ,ale nyní mám doma šťatného muže , který mi udělal ohromnou radost tím, že se vrácí do kynologie a už nebude jak říkají naše děti "tatínku, ty už nejsi kynologická mrtvola, ty teď budeš  kynologická zombie!!!" :-D :-D :-D

24.52018

21.den věku štěňátek

Vše běží jak má ;-) . Xanta má místo mléka asi smetanu nebo co a tak mimina rostou rychleji než obvykle :-D (takže mají kolem 2,5kg) . Začínají první hry a taky pomalu nabízíme na ochutnání i něco jiného než je mámino mlíčko . Dnes mají štěnda za sebou první noc v kotci a zvládli to na 1!!!

3.5.2018

Dnes se v naší chovatelské stanici ,po velice náročném a hlavně dlouhém porodu , narodilo celkem 6 štěňat ze spojení Xanta Manepo Ideál x Unik v.d.Lobdeburg - 4 psi a 2 feny.  Bohužel, sice jsme se nakonec císaři vyhnuli,ale mákli jsme si na dno našich fyzických i psychických sil a 2 štěňata se nám vzhledem k příliš dlouhému porodu  nepodařilo zachránit. Škoda,ale s tím nic nenaděláme a radujeme se ze 4 zdravých a velice dravých štěňátek!!! Více info v sekci ŠTĚŇATA!!!

 

17.4.2018

Xanta se pěkně zakulacuje ;-). Už má +7kg a sotva se valí. Apetit má jako celá smečka,tak jsme zvědaví , kolik toho doopravdy v tom pupíku má :-D.

Přijímáme záznamy na štěňata ze zahraničního pracovního krytí ideálně pro sport a chov,ale i pro radost z fajn rodinného společníka. Tel. 604727259.

23.3.2018

Xanta je březí!!!!

img_20180323_193608.jpg

3.-4.3.2018

Máme nakryto!!!

Naše Xanta Manepo Ideál  byla nakryta krásným a úspěšným rakouským psem UNIK von der Lobdeburg.

Krytí proběhlo hladce, takže budeme čekat na ultrazvukové vyšetření , které březost potvrdí. Štěňátka by se měla narodit začátkem května.

Více info v sekci ŠTĚŇATA !

20.2.2018 Xanta hárá , brzy pojedeme krýt!!!

 

2017

28.7.2017 nás opustila naše milovaná EIRYN z Arnultovic. Dožila se úctyhodného věku 13 a 1/4 roku. Vyrostli vedle ní oba moji synové, kteří díky její milé , nekonfliktní a kontaktní povaze získali k pejskům krásný vztah. Odchovala 4 vrhy štěňat a byla naší úžasnou společnicí .

Díky své bezmezné trpělivosti dovolila Xantě vyrůst v milou a ke psům nekonfliktní fenu (tedy až na ty konfliktní ploty...za ty si ale může Xanta sama !!! ).

Nikdy na tebe nezapomeneme ......

Jinak .... protože se mi podařilo smazat  Aktuality roku 2017...pokusím se vzpomenout si alespoň na něco ;-)

Xanta Manepo Ideál :

23.4.2017 - OV Jaroměř - třída pracovní - VELMI DOBRÁ 2 rozhodčí Milan Huľo (SK) . Díky trpělivé přípravě s úžasnou Katkou Kolínovou a nakonec s vodičkou Verčou Čechovou , byla mise "Výstava 2017" splněna s vynikajícím výsledkem. Vzhledem k tomu, že si Xanta o každém placu myslí, že je určen pouze na výcvik obran, tak to podle toho vypadá...první hodina krocení divoké zvěře, pak už to docela jde ;-) Nebojte holky, nikdy nás v kruhu už neuvidíte wink.

21.5.2017 - IPO 2  (88,88,93) rozhodčí Martin Matoušek. Dodnes mě mrzí -11 bodů za neoznačený 1.předmět....ty body by byly úchvatné yes

5.8.2017 - IPO 3 (86,79,89) rozhodčí Markéta Dvořáková . Na tuto zkoušku nikdy nezapomenu. Poprvé v životě jsem složila zkoušku 3.stupně!!! Jako bonus byl splněný bodový limit pro VS 2018. Tato zkouška se konala na konci výcvikového tábora, po který nás sužovalo skutečně neskutečné horko. nebylo nás moc , navíc i  z toho mála byla obrovská "úmrtnost", zakže ve 32st horka v 8 45 jsme se Xantou zvedaly stopu a v 10 40 bylo hotovo. Na bodech se podepsalo vedro a únava z celého týdne,ale dala to s grácii heart.

29.9.2017 - Bonitace Ševětín - 5V1/P ,1.třída chovnosti doživotně - ing.Karel Strouhal . Bonitace ve vichřici, kdy cestou do Č.Budějovic padaly stromy,přihlášených bylo 35 zvířat, nešel proud , pršelo,...ale stálo to za to. Opět obětavá pomoc Katky Kolínové na statice a obrovská pomoc chovatelky Ziny Nekvapilové v průběhu celé bonitace. Drahé,děkuji!!!

4.11.2017 - CACT IPO 3 Roudnice nad Labem. První závody po 13-ti letech a první velké závody vůbec. Body nevalné , leč zkušenosti nemalé. Nulové tréninky v obranách se podepsaly na ovladatelnosti - byla veselá a vysloveně drzá, chyby v nácviku na stopách- absolutní absence odměn znamenala dvojité spontánní "skoropřivolání" a vynucování odměny přímo v průběhu stopy....holt zkušenosti někdy bolí.A poslušnost- vysloveně moje tréninkové pochybení a absence maket na place i při  poslušnosti ....byly chyby o kterých jsem věděla že přijdou,ale některé mi jaksi nedošly....to jsou holt ty zkušenosti ...takže 57,72,82....příště vím co a jak ;-)

12.11.2017 - SPr 1 (98b.) Musela jsem si po té Roudnici něčím spravit chuť wink.

Krásný konec sportovního roku 2017.