Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je u nás nového...aneb každý den se něco děje...a jak to bylo v roce 2008???

14. 12. 2008

...A co je u nás nového??? ....  aneb stále se něco děje... :-)))

 

14.12.2008

Omlouvám se za delší neinformovanost Vás všech,kteří na naše stránky chodíte pravidelně. Ono se toho v tom shonu předvánočním moc neděje,což kolikrát není úplně na závadu ;-))).

 Erinka se naučila být téměř stále někde venku,takže pokud ji zavírám do kotce, tak se mi začíná " po štěndovsku" mstít....štěká a kouše vše , co v kotečku má a někdy navíc chodí s miskou v tlamině a bouchá s ní o zem , jako kdybychom jí k tomu všemu nedávali nic jíst. No , nedá se nic dělat, je poprvé ve svém životě sama bez dalších psích kamarádů a evidentně sama být nechce.

 Jinak s Peťulkou začínají být prima dvojka:o))). Péťovo patlací "Eíííí , potem" nebo "peíšek tady" na ni křičí pořád a trošičku se zlobí, když ho neposlouchá a dělá si co chce. Navíc za ní běhá a křičí "své verze" povelů čím dál víc nahlas, takže to většinou končí jejím rychlým otočením a oblíznutím Péti tak rychle, jak jen to ona umí. To ho totiž alespoň na chvilinku "umlčí".....A tak to jde pořád dokola.

Dovolte mi, abych Vám všem kamarádům , známým , přátelům, ale i třeba jen náhodným čtenářům těchto řádek , popřála :

KRÁSNÉ VÁNOCE PLNÉ POHODY, KLIDU , ALE I DÁRKŮ , SPOKOJENÉ PSÍ KAMARÁDY A DO NOVÉHO ROKU 2009 HODNĚ ZDRAVÍ , ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCHŮ OSOBNÍCH , PRACOVNÍCH A HLAVNĚ KYNOLOGICKÝCH !!!

TO VŠE VÁM PŘEJE DANIELA , PETR , PÉŤULA A ERINKA

 

31.10.2008

Konečně jsem doplnila některé z fotografií naší Eiryn . Jednak přímo portrét na titulní stránce je z poslední veleúspěšné výstavy v Nemošicích , a dále v rubrice "Naši psi" jsem doplnila  informace o její výstavní kariéře. Bohužel nemám nyní k dispozici její PP a Výkonostní knížku ( jsou na přeregistraci na Plemenné knize po složené doživotní bonitaci) ,abych zpřehlednila výčet jejích výstavních úspěchů. Tak ať se máte ještě na co tešit ;o))).

 

28.10.2008

V sobotu 25.10.2008 se ve Vratislavicích konala bonitace NO,na kterou jsme přihlásili naši EIRYN. Přihlášených 28 německých ovčáků posoudil ÚPCH ing. Jiří Novotný. Eiryn se krásně předvedla jak na zkoušce povahy,tak i exteriérové předvedení proběhlo jak mělo byť bylo na naše zvyky z výstav, velice rychlé.

EIRYN OBHÁJILA KÓD  5JX1/P , 1.TŘÍDA CHOVNOSTI DOŽIVOTNĚ.

Obrazek

Chci moc poděkovat páníčkovi Petrovi za přípravu Eiryn na zkoušku povahy, protože bez něj bych Eiryn vůbec nestihla připravit !!! Péťo,moc díky!!!

Při přípravě nám velmi pomohl celý MALHOJTEAM, se kterým  Petr jezdil cvičit !!! DÍKY!!!

28.9.2008

Dnes se konala ,na krásném a útulném cvičišti v Nemošicích u Pardubic ,Oblastní speciální výstava německých ovčáků, kterou posuzoval pan Jiří Zavadilík. Jeho posuzování jsme zažili poprvé a máme z něj ten nejlepší dojem! Po celou dobu posuzování pan rozhodčí vystupoval maximálně korektně, každému zvířeti dal stejný časový prostor a jeho posuzování bylo velice pečlivé.

 Vše bylo pro nás korunováno obrovským úspěchem naší EIRYN z Arnultovic, když ve skvěle obsazené třídě získala hodnocení :

VÝBORNÁ 1 , VÍTĚZ TŘÍDY, OBLASTNÍ VÍTĚZ!

Obrazek

Obrazek

Svůj velký podíl na tom má Pavel Tomáš, který Eiryn špičkově předvedl !!! Pavle ještě jednou moc díky!!!

Fotečky z celé akce jsou zatím ve fotoaparátu Petry Hubené a Radka Říhy ( CHS Zdekra ) , kterým děkujeme za skvělý kynologický zážitek a za pomoc, při focení EIRYN!!! Takže jak budou , hned se s nimi pochlubíme!!!

Dnešním dnem také přidávám nové odkazy právě na CHS našich přátel.

A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC!!!

 JE TO PŘESNĚ ROK, CO SE NAŠÍ  EIRYNCE NARODILA PRVNÍ ŠTĚŇÁTKA - ENZO B.D. zvaný Fríčko A ENGIE B.D. zvaná Erinka!

PŘEJEME VÁM CHLUPATCI HODNĚ ZDRAVÍČKA A ŠTĚSTÍČKA!!!

23.9.2008

Omlouvám se za delší neaktuálnost webu, ale konec léta byl ve znamení práce a pak zasloužené dovolené. A byla ÚŽASNÁÁÁ  , ŽEL KRÁTKÁ :-(((.

No a co je teď u nás nového???

Eiryn se po 2 letech opět představila na poli výstavním, a to k naší velké spokojenosti!!! Byli jsme 21.9. na Oblastní výstavě německých ovčáků v Mimoni. Samozřejmě byla zima a pršelo . Na naši třídu přímo lilo! Ale ve velice slušné konkurenci 11 fen jsme po statice nastoupili na druhé místo. Krásné, ale ruku na srdce, víme, že na tom s fyzičkou stále nejsme úplně nejlépe a tak následoval posun o 2 místa a konečné 4. místo s krásným posudkem.  Takže V4 , rozhodčí - ing.Novotný , Ústřední poradce chovu!!!

Bylo to fajn a já tímto děkuji Pavlu Tomášovi z CHS Pla-Ren za předvedení EIRYN. Pavle a Renčo moooc díky!!!

Taky se musím zmínit , že výstavy v Mimoni se zúčastnili naši psí kamarádi ! Tatínek "F" vrhu URAN Hartis Bohemia manž. Partlových a AMON Brandy´s Bohemia kamarákdy Míši.

URAN V3  a AMON V4 ! GRATULUJEME !!!

Dnes nás navštívila ENGIE! To to letí ani ne za týden bude ENZOVI a ENGIE 1 rok!!! Udělaly jsme se Zdeňkou nějaké fotečky,tak je sem co nevidět přidám !!!

21.8.2008

Jelikož na štěníkový sraz nepřijela Freny,ale byla u nás na operaci pupeční kýlky pár dní poté , udělala jsem fotečky o pár dní později. Nutno podotknout,že je focena den po operaci, kolem krku má vyhrnutý pruban (obleček) a řádila jak janek . Ale jinak je to krásná štěněčí dáma :-))).Tak na ni jukněte zde.

18.8.2008

Štěníková sobota 16.8.2008.....Jedině tak se dá nazvat velký sraz "F-bohemiadanoláků" v sobotu na naší zahrádce. Neboť se tentokrát Plemenná kniha "pochlapila" o něco dříve a již 3,5 týdne jsem doma "sušila" rodokmeny pro všechny štěníky z F vrhu , dostala jsem nápad a oslovila majitele štěňátek a pokusila se o "sjezd" "F" štěníků na hromadné předávání "průkazů totožnosti" ;o))). SUPER, přijeli 4! Je doba dovolených, a tak se mi snad poštěstí udělat fotečky ostatních hned, jak se jejich páníčci vrátí.

Sice lilo chvílemi jako z konve, ale déšť nás zahnal  domů jen na malou chvilinku. Zkoukli jsme ty uštěkané puberťáky a krásně jsme si popovídali na téma KDO dělá CO, KOMU KDO CO zničil , JAK CO KDO umí, KDE VŠUDE MŮŽE KDO SPÁT, resp. KDE KDO KOHO UŽ NENECHÁ SPÁT,...a podobné ;o)))). Následovalo mučeníčko a šťoucháníčko a přetahováníčko mezi mnou a štěníky při pokusech o výstavní postoj. Úspěšnost zkoukněte sami v rubrice Odchovy "F"vrh nebo jednoduše klikněte zde . Na fotečkách je to deštivé počasí bohužel vidět mnohem více. Vše jsem ovšem korunovala tím, že mi došla baterie ve foťáku. No jo, jsem jenom ženská,no...

Tímto chci Vám , majitelům Sama, Faii , Finny a Flory, moc a moc poděkovat, že jste vážili dalekou cestu a přijeli se nám ukázat ! Jsem moc ráda, že jsem opět poznala skupinku moc fajn lidiček a bylo to moc příjemné setkání . Díky všem!!!

A tady je pár společných obrázků ze snahy  o skupinové foto (nasmáli jsme se hodně - živé obrazy od Járy Cimrmana by bledly závistí!).

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

8.8.2008

V sobotu 2.8.2008 jsme si udělali celá rodina výlet do Poličky u Svitav na Klubovou výstavu vítězů německých ovčáků. Nejvíce nás zajímala zkouška povah. Celkově bylo vidět hodně pěkných kousání,ale vyslovevě oslnivých,při kterých se Vám zatají dech nad razancí a i následnou ovladatelností, ani moc ne. Za všechny pěkné : Sancho, Viki ,Agáta, Cibette,...ty mi opravdu utkvěli v paměti (nutno podotknout,že psy do písmene "O" jsme neviděli :-(((,tak abych někoho neurazila).

Ve třídě pracovní se této výstavy zúčastnili i "tatínci" "E" a "F" vrhů - VIKI z podradbuzí a URAN Hartis Bohemia.

VIKI obhájil loňskou VA třídu s celkovým oceněním VÝBĚROVÁ TŘÍDA -VA4 a Uran při svém prvním startu získal hodnocení VÝBORNÝ 9.

Oběma pejskům a jejich majitelům GRATULUJEME!!!

23.7.2008

Vše na světě je v rovnováze. Radost i smutek. Sotva jsme se všichni podělili o radost s Míšou, která oslavuje úspěch Amíka , následuje smutná zpráva :

DNES , PŘESNĚ V DEN SVÝCH 15. NAROZENIN NÁS OPUSTIL NÁŠ ARY!

Páníček se poslední týdny hodně snažil udělat něco , co by zmírnilo potíže , které přišly s pokročilým věkem. Dnes bohužel prohrál.

ZAR z Ha-Hro neboli Ary měl za sebou hodně úspěchů nejen na poli pracovním - 6 zkoušek z výkonu, nespočet závodů větší či menší důležitosti , z výstav výborný , ....ale hlavně to byl páníčkův opravdu věrný kamarád a parťák, jakých se moc nerodí a člověku se v životě do cesty příliš často nepřipletou.

Bude mám po Tobě smutno,Bobe !!!

Obrazek

22.7.2008

Včera nás navštívil FLORIAN-SAMUEL . Je neuvěřitelně poslušný!!! Je vidět, že se mu jeho majitelé skutečně věnují. A taky je to fešák!!! Má 16,5kg a je to nesmírný elegán ;-))).Ovšem fotečku jsem tentokrát nějak zapomněla udělat :-(((.

Odpoledne se k nám přijel podívat FRAM-ANDY! Bohužel se s páníčky nedostanou na plánovaný "sraz F-mimin"  16.8.2008 , tak alespoň fotečky s páníčkem Adámkem :o))).

 

Obrazek

 

Obrazek

20.7.2008

Včera se ozvala naše kamarádka Míša Pekařová - majitelka AMONA Brandy´s Bohemia  neboli AMÍKA. Zúčastnila se Národní výstavy psů všech plemen v Mladé Boleslavi a v plemeni německý ovčák  tam AMON VYHRÁL VŠECHNO , CO SE VYHRÁT DALO ! 

MOC MOC GRATULUJEME NEJEN MÍŠE A CELÉMU "AMON TEAMU" , ALE I CHOVATELCE ROMANĚ HOFMANNOVÉ-VOGELOVÉ Z LIBERCE!!!

Pozn. :o)))) Romča už není Hofmannová,ale  je VOGELOVÁ  a to od 12 hodin 13.6.2008 , kdy řekla své ANO Tadeášovi VOGELOVI. Přejeme jim hodně štěstí a lásky na společné cestě životem!!!

17.7.2008

Tak se Erinka pomalu začíná připravovat na návrat na pracovní pole :-) . Začíná pomalu trénovat a zlepšovat svou fyzickou kondici. Ujal se jí páníček, který přislíbil pomoc při přípravě na výstavně-pracovně-bonitační podzim. Opravdu nemám moc času - Peťula mě zaměstnává čím dál víc svým krámováním, pobíháním a bohužel i padáním . Takže jsem mu velice vděčná a Erinka taky!!

Dnes jsme byli zatrénovat s našimi přáteli u našeho kamaráda Tomáše Loudy. Bylo to super. Moc díky!!!

7.7.2008

Dnes přidávám novou fotečku Faii doma,kterou jsem dostala od její paničky. Tak koukněte , jak se o ni vzorně starají!!!

Obrazek

ZÁVOD "JIZERA" 5.7.2008

 

V sobotu 5.7.2008 jsme byli celá naše rodina na jukandu na závodech pořádaných    naší domovskou ZKO v Turnově. Jedná se o dnes již tradiční obranářský závod , který je pro kategorie ZVV1 a ZVV2 rozšířený o speciální povinnou disciplínu - hladké zadržení přes řeku Jizeru, kde psovod i pes musí plavmo!!! No psovod může i pomocí pramičky,ale pes plavmo opravdu musí. Před dvěma lety jsme již tradiční kategorie ZM,ZVV1 a ZVV2 rozšířili o ZZO, takže pestrost plemen byla zaručena. Po zkušenostech z let minulých musíme omezovat počet startujících v celém závodě na 50!!! I letos bylo plno a závod se vydařil. Objevilo se i pár "pouštních" psů , kteří svým páníčkům dokáží pocuchat nervový aparát hlavně v momentě, kdy páníček často  mokrou nohou stojí na druhém břehu u figuranta a pes stále na druhém břehu na  startu neví , kudy přes tu ohavnou a hlubokou a studenou vodu za ním... Jó , mí nám to dát pěkně na jevo chlupaté svéhlavičky!!!

Jinak vše bylo super, počasí jako ze žurnálu a už se těšíme na příští rok opět první červencový víkend !!!

Výsledky dodám později. Jen co mě zaujalo nejvíce - výkon Pavly Lukášové (majitelka DIXIE B.D.) a jejího německého ovčáka Jerryho Larope Czech, kteří absolutně zaslouženě zvítězili v kategorii ZM s nádhernou temperamentní poslušností a chtivou obranou. Pavla šla dokonce i přes Jizeru - dobrovolná disciplína pro kategrii ZM a i tam získali s Jerrym 38bodů z možných 40-ti .

!!!! PAVLO , MÓÓÓÓÓC GRATULUJEME !!!!

27.6.2008

V pondělí 23.6.2008 se na nás opět přijel podívat FRAM-ANDY. Očkovali jsme a taky vážili. Má 11,4kg! Fotečky udělám příště ;-).

Včera nás navštívil FLORIAN - SAMUEL. Tak se na něj koukněte na fešáka jak své nové rodině roste do krásy!!!  Váží 11,5kg!I na titulní stránce je Sam v celé své kráse ;o))).

Obrazek

Obrazek

25.6.2008

Objevila jsem na stránkách Míši Pekařové fotečku ENGIE z její pvní výstavy v Sadské. No není krasavice??? Ta srst se sice panu rozhodčímu až tak moc nelíbila , ale exteriér bez výhrad . Tak snad se ještě trošičku zredukuje vylínáním :-))).

Obrazek

Jen krátký komentář - datová stěna byla na fotoaparátu chybně nastavena! Výstava se konala 7.6.2008 v Sadské. Zcela vlevo je Míša a Amon Brandy´s Bohemia , uprostřed je Prex Arcus s manž. Dopitovými a úplně vpravo je Zdenička a ENGIE!!!

20.6.2008

Dnes jsem konečně sedla a přidávám fotečku další naší odchovankyně FINNY. Má se krásně s paničkou a páníčkem na letním bytě a tady se můžete junknout,jak nám holka roste :-))).

Obrazek

Obrazek

17.6.2008

Tak dneska je našim malým odchovancům přesně 9 týdnů ! To to letí!!! Musím poděkovat všem novým páníčkům, protože mi od nich neustále chodí krásné zprávičky a fotečky štěníků. Dnes přidávám fotečku odjíždějící FAII s paničkou a řádící FANNY(krátkosrstá) a FRENY. Pozor!!! FRENY má "nové" honosné jméno "Safira"!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

13.6.2008

59.den věku Faii :-)). Tak jsme dneska tu ještě pořád "naši" holku chlupatou očipovali a zítra už půjde do jiného pelíšku. Odpoledne si pro ni přijedou noví majitelé z Prahy a pak už se budeme vídat hlavně přes fotečky v mailících. Tak je to zatím se všemi ostatními chlupatci a chlupatkami. Tak se na to jukněte :o))) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Děkuji za krásné fotečky majitelům Fanny a Flory!!!

 

 

8.6.2008

54.den věku štěňátek. Tedy spíše už jen štěňátka ;-))). Po sobotním masivním odjezdu 4 psích slečen do nových domovů, nám tady zůstala již jen FAIA,která má odjezd naplánovaný na příští víkend z důvodu pracovního vytížení nových majitelů o tomto víkendu. Taky jsem už odstranila "plot" kolem bazénu, protože FAIA se nás drží jako špendlík a chodí všude s námi. Je to holt rozumná slečna - ikdyž jí to asi do konce týdne taky přejde , až zjistí, že je "benjamínkem" a může si dovolit skoro všechno.

 Včera od nás do svých domovů odešly : FLORA , FRENY , FINNA a FRENZI.  

Přejeme jim hodně zdravíčka , štěstíčka a spokojené a milující páníčky.

Všichni přislíbili,že se nevidíme naposledy ,tak jsem tentokrát byla " na měkko" jen chviličku :-(.

Každopádně je tady najednou takový divný klid . Nikde nic neštěká, nevrčí , neječí a neběhá. Tedy jen náš Péťa , ale ten už běhá po dvou a naštěstí neštěká :-))). Ikdyž právě přišel na to , jak dělá tygr a jeho "uuuááááá" je slyšet skoro všude :-))).

A tady jsou ještě jedny z posledních "společných" foteček - již bez Floriana-Samuela, Frama-Andyho a Fanny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ještě jedna skvělá zprávička nakonec!!!

V sobotu 7.6.2008 se v Sadské konala OV německých ovčáků, kde se zúčastnila ENGIE B.D. ve třídě dorostu. Při svém prvním startu odbdržela nového ústředního poradce chovu ing.J.Novotného skvělý posudek a hodnocení nadějná 1, ale její delší srst nedovolila panu rozhodčímu udělit jí nejvyšší možnou známku tj. velmi nadějná. Přesto na ní anatomicky nebyl shledán absolutně žádný nedostatek a já tímto děkuji majitelce Engie Zdeňce za reprezentaci a sl. Míše Pekařové za pomoc při přípravě na výstavu a skvělé předvedení!

DĚKUJEME A GRATULUJEME!!!

Míše Pekařové navíc GRATULUJEME k vynikajícímu výsledku jejího AMONA Brandy´s Bohemia ( synovi naší odchovankyně Brandy B.D.) . V silné konkurenci ve třídě pracovní obdržel známku VÝBORNÝ 2!!!

 

 

6.6.2008

52.den věku štěňátek. Dnešek a zítřek se dají společně nazvat jedním slovem. ODJEZD !!! Postupně přijíždí noví páníčci a paničky,aby si domů odvezli již dříve vybrané a zadané štěníky. Dnes odjeli  FRAM-ANDY  a FANNY.

PŘEJEME VÁM HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ VE VAŠICH NOVÝCH RODINÁCH A NOVÝM PÁNÍČKŮM PŘEJEME HOOOODNĚ TRPĚLIVOSTI S VAŠIMI HRABAVÝMI NOŽKAMI , OSTRÝMI ZOUBKY A HLAVIČKAMI PLNÝMI POTRHLÝCH NÁPADŮ !!!

A já už abych pomalu šla zahrabávat díry po celé zahradě, ostříhat ohryzaný rybíz , už asi po dvacáté OPĚT zasadit gladioly, kouknout se, co mi zbylo z cibulí kal a opět odnosit borku ze záhonků tam,kam patří - zpět na záhonky ;o))).

3.6.2008

Dnes je štěníkům 7 týdnů a začnou se rozjíždět do svých nových rodin. Včera přijeli budoucí páníčkové FLORY.

Navíc máme za sebou první odjezd - do své nové rodiny dnes odjel FLORIAN-SAMUEL zvaný "SAM". Panička s páníčkem na něj trpělivě čekali celých 7 týdnů! Takže jim do Vrchlabí přejeme hodně štěstí , zdraví ,trpělivosti a doufám,že se jim bude společně dobře žít !

Tímto už nemáme žádná štěňátka k zadání!

Děkujeme všem za zájem o naše štěníky. Na našich stránečkách budeme i nadále sledovat jejich život v nových rodinách (tedy pokud to jejich noví majitelé dovolí :o)).

2.6.2008

48.den věku štěňátek. Tak máme za sebou tetování a k tomu i 4.odčervení !!! PŘI TETOVÁNÍ BYLI VŠICHNI VELICE STATEČNÍ A ŠIKOVNÍ! Protože smí tetovat pouze veterinární lékař, a já moje psí mimi "mučit" nemůžu ;-) ,tak je tetuje můj muž . TÍMTO TI PETŘE MOC DĚKUJI ZA SKVĚLE ODVEDENOU PRÁCI !!!

Štěnda jsou tímto pomaličku připravena k odchodu k novým páníčkům.

Náš páníček před časem bědoval nad zničenou zahradou a dnes mu dávám za pravdu. BORKA ZE ZÁHONKŮ JE TĚŽCE V KURZU!!! Pořád někomu něco tahám z tlamičky a pokud to není borka, tak je to kamínek nebo nohavice nebo nějaká hračka našeho malého Péti :o(((.A akční rádius rozeběhu štěňat je čím dál větší. Největší dobrodrůžo je cesta na dvůr :-))) a rybíz!!!

31.5.2008

46.den věku štěňátek. Dnes jsme měli krásnou návštěvu! Přijel se na nás podívat ENZO s paničkou Martou a páníčkem Míťou. Byla to velice milá návštěva,jen mě mrzí,že jsem na Vás, Marti a  Míťo, neměla tolik času, kolik bych chtěla. Tímto se omlouvám a zároveň se těším na příští již klidnější setkání!!!

Marta opět nezklamala a fotila a fotila. Potěšila mě,že prý máme odchovy až "přesocializované":o))). A ENZO??? Ten mi úplně vyrazil dech!!! Krásný,elegantní, mohutný a na první pohled budící respekt!!! Vůbec bych mu nehádala "pouhých" 8 měsíců ! Však on má již kolem 40kg!!! Ale je nádherný !!! A dle Marty velice dobře hlídá a je k cizím odměřený. Je holt jenom páníčků a tak to má být.A ještě jedna věc. Je tak neuvěřitelně podobný své sestře ENGIE,že to snad ani není možné!!! No koukněte, není krásný???    A jak prý plave ! Jukněte na povídání o jeho prvním plavání v bazénu zde.

Obrazek

Obrazek

30.5.2008

45.den věku štěňátek. Dnes je takové vedro,že se dá jenom ležet ve stínu a větrat tlamičku. Ani na jídlo není moc pomyšlení,ale před tím povalováním se stejně musí trošičku unavit tělíčko. Tak jsem vzala fotoaparát, obětovala pantofle a šla fotit. Pár vydařených foteček jsem dala do sekce Štěňata F vrh. Tak tady klikněte a na ty draky jukněte :o))).

Flora ještě stále nezná své páníčky, tak mě v případě zájmu kontaktujte na 604727259! 

Včera nás navštívila ENGIE neboli Erinka. Zkoušely jsme s ní první výstavní postoje, protože se chystá na svou výstavní premiéru!! Budeme jí držet palečky!!!

28.5.2008

43.den věku štěňátek. Dnes mají mrňousové za sebou očkování. Všichni byli velmi stateční! Všechny jsme je přenesli do ordinace, kde po chvilce "prošmejdili" úplně všechno! Nejvíce zaujal samozřejmě smetáček s lopatkou a hned potom kolečka na našem mobilním vyšetřovacím stole. Byl problém je uhlídat!

Stále máme volnou Floru ! Pokud máte zájem o "akční" štěndo z naší smečky, volejte 604727259!!!

26.5.2008

Dnes nás navštívili manželé Partlovi z Frýdlantu - majitelé Urana Hartis Bohemia (otce našich štěňátek)  . Zkoukli potomky Eiryn a Urana a myslím,že se jim velice líbili. Nejvíce je zaujala Fanny a Flora . Fanny měla opět svůj bojovný den a nenechala nikoho na pochybách o tom, kdo je ve smečce mrňousů šéfem resp. šéfovou :o).

Do odkazů jsem přidala CHS manž.Partlových "Saliven",kde můžete vidět nádherné video z obran Urana - alespoň uvidíte, proč mě zaujal ;-)))

25.5..2008

41.den věku štěňátek. Dnes byl den návštěvní. Přijeli se na nás podívat velice milí budoucí majitelé FLORIANA-SAMUELA , FANNY a odpoledne přijeli noví zájemci ,kteří si za svou budoucí rodinnou společnici vybrali stále více "akční" a krásnější FAIU!

Tímto hledáme  hodné, milující, ale i aktivní páníčky pro naši krátkosrstou FLORU! Sytý pigment, temperament a kontaktní povaha , tak taková je FLORA!!!

23.5.2008

39.den věku štěňátek. Dnes mě štěníci donutili "oplotit" bazén. Je betonový, zapuštěný v zemi a zatím prázdný. Pokoušel se o mě kolabs, když si to nádherně , jeden za druhým vykračovali po jeho okraji a ještě se u toho vykračování snažili jeden druhého chytat za ocásek. Už jsem je viděla placaté na dně té velké, modré díry :o(((. Na takové věci jsem prostě slabá nátura,tak mě nenapadlo nic lepšího,než prohrabat garáž, najít něco,co by mohlo posloužit jako provizorní sloupky a vyvázat k tomu jemné pletivo,které jim alespoň psychologicky oddělí zahradu pro běhání od té modré "díry". Snad to něco vydrží!!!

Dnes se nám ozval další zájemce o štěndo, tak přibyla rezervace u FINNY. Pokud vše bude platit ,tak je volná poslední krátkosrstá fenečka a v neděli se rozhodne , jestli tou volnou bude FLORA nebo FAIA.

Jinak máme nové LOGO na stránečkách a našla jsem jiný portrét naší EIRYN z Arnultovic a to ve věku 14-ti měsíců!

ARYMU je dnes 14 let a 10 měsíců!!! 

21.5.2008

37.den věku štěňátek. Tak se nám pěkně ochladilo. Na aktivitě štěníků se to projevuje asi takto : hryžou asi o 150% více než obvykle ;mokrá tráva je pro ně nejlepší lože,takže jsou zráchaní jak hrom ; v kotci se nudí,takže hryžou svoji "postýlku" a perou se s ní ; žerou asi o 150% více než obvykle ;maminku týrají (už se to ani jinak nazvat nedá) , takže přes den je v sousedním kotci - v azylu u strýčka Aryho. No a aby toho nebylo málo,už koukají k sousedům na slípky a objevili druhý konec zahrady....takže konec něžných štěňátek . Už jsou to draci !!!

18.5.2008

33.den věku štěňátek. Dnes nás navštívili budoucí majitelé Frama, Fanny a Frenzi. Omlouvám se všem za trošičku "chaotickou organizaci" návštěvy , každopádně i přes nepřízeň počasí, byla Vaše návštěva velice milá a věřím, že se Vám se psíky od nás bude dobře žít!

Nějak se mi Vás tu sešlo víc naráz , ale k našemu potěšení nás navštívili i  naši "staří " dobří známí - manž. Poršovi z Turnova, pejskaři tělem i duší - jinak "šéfové" kynologického cvičiště v Jenišovicích. Zkoukli štěníky a docela se jim líbili!

Jinak včera proběhlo velké vážení a v pořadí již 3.odčervení. Byla jsem překvapena přírůstky štěňat. Nejtěžší je Frenzi 4kg, pak Fram 3,9 kg, Florian -Samuel 3,8kg, Flora + Fanny + Faia + Freny mají 3,6kg a  Finna má 3,5kg.

Volné máme ještě 4 fenečky -

2 chlupatky a 2 krátkosrsté :o)))

Dnes jsem konečně našla chviličku na vložení pár foteček do Fotoalba F-vrhu (jsou řazeny  mírně chaoticky,ale snad se s tím nějak poperete ). A navíc jsem připravila pár foteček z krmení šelmiček aneb "Naše první syrové kostičky". Fotečky jsou z pátku 16.5. tj. ve věku 31 dní štěňátek.

Tento moment mám u každého vrhu hrozně ráda, protože se v těch maličkatých kuličkách najednou probudí taková energie , a ty loktíky jak se jim přiostří...no prostě paráda. Musím přiznat,že mě některá štěnda překvapila . Na své lidičky u kostičky pohoda, jen oproti sourozencům se musí kostička pořádně hlídat, jinak to prostě NEJDE!!! Jó, život není peříčko a o místo pod sluncem musíme teď bojovat víc a víc všichni. Tak dost filozofování a tady jsou obrázky :o))).

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.5.2008

Stále se kupí dotazy "...kde,že ty fotečky štěňátek na výběr na našem webu jsou???..."!

Takže : v rubrice Štěňata je najdete pod článkem Štěňata F vrh (je to proto,že se tato štěňátka jmenují od F, jedná se o 6.vrh naší chovatelské stanice) nebo prostě klikněte zde :o))).

A pokud si mezi nimi vyberete, volejte  604727259   MVDr.D.Novotná !!!

13.5.2008

Máme za sebou vážení po 4 dnech. A nestačila jsem se divit! Hned jsem "zneužila" situace a vpravila každému do tlamky přípravek na odčervení. Moc nadšeně se netvářili,ale co jim zbylo ;-))).

Taky se začínají rýsovat povahy. Fanny bude určitě dominantní fenka! Pro zavrčení nejde daleko. Chlupatky jsou neskutečně zvídavé a Freny nechce být ani na chvilinku sama. Je všude,kde jsou její "lidi" a je neskutečně pozitivní. Pejsci jsou oba draci. Flora a Finna jsou akční až za ostatními,ale pak to zase stojí za to! 

Taky nás včera navštívil bývalý poradce chovu a dlouholetý chovatel pan Adolf Schluze (CHS "Ze staré skalky"). Štěníky prohlédl kritickým pohledem a já smekám nad tím, jak to má "v oku". To co já nakoukávám 4 týdny, on měl shlédnuto během 15-ti minut! Ale potěšil mě tím,že jsme se shodli v názorech na jednotlivá štěňátka. Stejně tak mě uklidnil,že dlouhá srst nikdy z chovu NO nezmizí. Oni ty chlupáči jsou vážně moc roztomilí,takže by to asi byla i škoda :o))).

11.5.2008

V rubrice Štěňata jsou fotečky všech našich psích kuliček,tak tam jukněte a vybírejte!!!

Na titulní stranu jsem dala novou fotečku -Fanny a Flora v popředí ,ostatní = chumel :o))).

Dle popisku si můžete fenečky vybírat a  zadávat již nyní!!! Více na  604727259!!!

10.5.2008

25.den věku štěňátek .Tak už bydlí štěníci definitivně venku !!!

9.5.2008

Ahoj všichni,kdo čtete naše stránečky věnované naším psíkům a štěníkům. Děkujeme Vám za přízeň a čas, který nám věnujete , když "brouzdáte" našimi stránkami.

Stále máme volné fenečky ,a protože se neustále někdo ptá na cenu štěníků, rozhodla jsem se dát ji sem na web. Pejsci jsou zadaní, ale fenečky jsou až na dvě volné,takže... cena fenečky je 7tis.Kč a s delší srstí budou stát 6tis.Kč(jsou dvě). Nižší cena u chlupatějších fenek je proto, že si jsem vědoma určitého omezení chovatelského využití "dlouhosrstých" německých ovčáků(posuzování na výstavách apod.). Ale péči a výbavičku budou mít všichni úplně stejnou a vzhledem k častým návštěvám štěníků musím konstatovat, že jsou "chlupatice" vzhledově zajímavější a líbivější. No posuďte sami.

Na obrázku je ENZO B.D. ve věku 7-mi měsíců.

Krasavec ,no ne???Obrazek

Na tomto místě musím poděkovat Martě , majitelce Fríčka neboli ENZA B.D., která mě zásobuje nááádhernými fotečkami . Navíc její mailíky dokážou velice potěšit a povrzudit. Takže Marti moc moc díky!!!

 

Ale zpět k chlupáčům. Je zajímavé, že vlohou pro delší srst je v současné době zatížena mnohem více "západoněmecká krev"NO, která je v exteriéru na mnohem vyšší úrovni , než ta "DDRácká" :-))).

Pořád  je mi milejší delší srst , než zdravotní problémy . S delší srstí se žít dá krásně, ale s podlomeným zdravím je to slabší....

Jinak štěníků je dnes 24 dní a váží kolem 2,4kg. Už mají zoubky venku a začínají je tvrdě používat. Zatím jen na sebe navzájem a na haminu, ale brzo přijdou na řadu tkaničky, pak nohavice, klacíky, kostičky, aportky a pak.....vše na zahradě. Páníček je na mrtvici už teď,a to si to zatím jen představuje :-)))!!!

6.5.2008

Dneska mi už pomalu dochází trpělivost s akrobatickými kousky štěníků. Přišli totiž na to,že se dá opustit porodní bedýnka kotrmelcem přes jeho hranu. Zpátky to ale jaksi nejde :o((. Takže křik jak hrom a panička se může přerazit na schodech, aby ty neposedy dala zpátky do bedýnky. A tak je to pořád dokola. Už jsem bedýnku zahradila čím to šlo, tak uvidíme, jak dlouho to vydrží. KAŽDOPÁDNĚ VE STŘEDU PŮJDOU DEFINITIVNĚ DO KOTCE VEN!!! Nebo z nich budu mít po těch pádech německé boxery :-))).

Protože se mi ozývá stále spousta lidiček na miminka, ale také často z různých důvodů ruší své rezervace (našli něco blíže k nim apod...) tak jen připomínám .... Máme volné fenečky!!!

Zatím to vypadá na 2 fenečky s bohatší srstí a všichni ostatní jsou standartně krátkosrstí.

3.5.2008

18.den věku štěňátek.Tak máme za sebou první odpoledne prožité venku na sluníčku! Doma v bedýnce už je to pěkná mela a to nejen u mističky s příkrmem,ale už i mezi sourozenci! Dělají jako že se loví a koušou a vůbec...vypadá to velice legračně! Oni se jim totiž zuby teprve prořezávají!

Dnešní odpoledne vysloveně lákalo k tomu vzít fotoaparát a fotit a fotit. Malý Péťa měl konečně možnost "sáhnout" si na ty živé a kručící kuličky a byl z toho úplně paf !  Z blízka je prostudovával s neuvěřitelnou pečlivostí a citem. Tak jsme mu nakonec jedno psí miminko nechali pochovat a na fotečky se koukněte sami :o))).

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

30.4.2008

Tak začínáme s příkrmem. Už jsou mimina na Erinku jako piraňky :-(((. Ale stále krááásně přibírají a jejich současná váha je kolem 1650g. Taky je čeká první odčervování! To bude radosti :o)))!!!

Do fotogalerie jsem vložila pár momentek "ze života v porodní bedýnce",ale je to nic moc. Oni se pořád někde hemží!

28.4.2008

Tak kluci už jsou zadáni.Teď čekají na své páníčky holčičky!!! :-)))

!!!Jooo, abych nezapomněla,  dnes slaví narozeniny všichni z "B" vrhu - BOSTON, BRANDY a BRONA!!! Hodně zdravíčka!!!

25.4.2008

Přidány nové fotečky do fotogalerie "F" vrhu. Trošičku opožděně 8.den a aktuální 10.den. POZOOOR UŽ KOUKÁME ALESPOŇ ŠKVÍRKOU VŠICHNI!!! :-)))

24.4.2008

POZOR NÁŠ PETÍK MÁ DNES 1.NAROZENINY!!!

Tééééda už je to rok,co ho máme a je to naše sluníčko!!! :-)))

Stále máme nezadaná štěňátka, neváhejte!!!

Štěňátka jsou krásná! Rostou nám před očima. Mají +/-1100g a dneska na mě nejmenší fenečka koukla očkem! Na 9.dni je to celkem brzo!

Dnes nás také navštívila ENGIE zvaná paničkou Erinka. Bohužel jsme měli akutního pacienta, a tak jsem se jí nemohla věnovat tak moc, jak jsem chtěla. Každopádně jí je KUS! Má 7 měsíců a váží 28 krásných a chlupatých kilíček. Je to správně potřeštěné bláznivé psisko,které nedá své paničce ani chvilinku vydechnout. A světe div se, má na jazyku pigmentovou skvrnu stejně  jako její maminka!!!

21.4.2008

Do rubriky Štěňátka jsem přidala pár foteček o tom, jak nám Ti "drobečci" rostou. Už mají všichni kolem 900g (6.den)! Erinka pomalu přes den vyklízí pole a občas si jde pro trošku klidného spánku i mimo porodní bedýnku. Ani se jí nedivím, když vidím, jak ji Ti mrňousové pořád tahají :-).

15.4.2008

Dnes se Eiryn narodila štěňátka!!! 2 pejsci a 6 fenek!!!    

Mamince Eiryn dali zabrat,ale ona je statečná a mimískové jsou jeden jako druhý! Vůbec nevím jak je od sebe budu poznávat :-))). Fotečky a podrobné info z porodní bedýnky přidám hned,jak se z toho všeho vzpamatujeme :o))).Díky za trpělivost!

13.4.2008

Tak máme za sebou stěhování do porodní bedýnky. Erinka jde za plnou mističkou kamkoliv,ale musím přiznat,že už si i my za ní přejeme,aby to měla za sebou a hlavně ABY BYLO VŠE V POŘÁDKU!!!

3.4.2008

Tak už tady máme duben - apríl jako vystřižený! Nevím jak u Vás , ale tady chvilku svítí sluníčko jak blázen a za chvilku chumelí jako o závod! Zahrada je jako tankodrom - Erinka pořád "lítá" s těmi aportky a hadříky a....se vším co najde. Asi takhle. Lítá,ale jen chvilku a pak si musí jít hajnout. No ono to její tělíčko má už 39kg!!! A oproti 32kg co má normálně , je už vážně co nosit!  Holt to ještě musí chviličku vydržet. Pak se postěhuje domů do veliké porodní bedýnky a Arďoch už zůstane venku. A pak....

Arďoch nás trošičku zlobí! Nevoní mu granulky! Tak musím pokorně vařit hovězí masíčko s rýží nebo těstovinkami  a do něj mu nenááápadně propašovat nějakou tu "bobuli" :-). A pokud se v tom nimrá,tak mu ukážeme "vzducholoď" , která je při chuti pořád a on do sebe něco nasouká ;-))).

A do toho všeho malý Petík dělá na všechno "hůůůůůů" . Pořád by jenom chodil za ruce nebo by se někam plazil a něco sbíral a ochutnával.....a rošťačil! To by mu šlo ze všeho nejlépe! Ale dělá nám radost "darebák :o)))" náš!!!

 

28.3.2008

  Tak Vám povím, to se dějí věci!  Nechtěla jsem o tom psát dříve,abych něco nezakřikla, ale snad se na mě nebude taťka Hroch zlobit :-))).  Minulý týden se stalo něco , co jsme si mysleli, že už není ani možné. Náš 14let a 8 měsíců starý Arďoch, Bobeš, Senior apod. měl TORZI!!! Veškeré teorie o "nakrmených a následně se dost pohybujících zvířatech" vzaly za své. Bobeš toho totiž opravdu moc nenachodí,spíš polehává a pospává na zahradě. Ani schody žádné nepřekonával! Prostě se to stalo!

  Díky nesmírně šikovnému a obětavému páníčkovi se z toho dostává!!! Moc jsme tomu v jeho letech nevěřili, protože je spousta mladých zvířat, kteří tuto diagnózu  ani přes nízký věk neustojí. Operace trvala dvě a půl hodiny a Bobeš to zvládl. Co bude dál se uvidí ,ale  Arďoch je BOJOVNÍK !!!

TAK MU DRŽTE PALEČKY,AŤ TO ZVLÁDNE !!!

 

  ERÁŠEK!!! No tak ta už je jako kule. A to je dneska teprve 40.den březí a ještě ji 1/3 čeká!!! Asi těch miminek bude fakt hodně!!! Se žrádlem je "otravná" jako minulou březost , ale chutě (jak se v těhotenství stává) fakt nemá! Ona totiž sežere úplně všechno! No jako bych slyšela paničku ENGIE - "... tý je úplně jedno , co se do tý misky nasype...stejně to všechno sežere...". No po kom to asi má,že???  :-)))))))

POZOR! V rubrice Odchovy máme nové informace o budoucím "F"vrhu a u "E" vrhu je přidán odkaz na opravdu náááádherný obrázkový rodokmen , který připravil Míťa s Martou - majitelé ENZA B.D. !!!

 Jukněte,stojí to za to!!! :-)))

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Na tomto místě musím moc a moc poděkovat Martě, která mě zásobuje hááádhernými fotečkami nejen "Fríčka" neboli Enza B.D. ,ale i milými mailíky, které dokážou nááádherně povzbudit. DÍKY MARTI!!!

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek